11 Şubat 2015 Çarşamba

Moda programları

Birkaç gün önce bir arkadaşıma misafirliğe gittik.Arkadaşımın televizyonda izlediği program dikkatimi çekti ve biraz izledim.Programın adı Bu Tarz Benim.Bir moda programı.Programda dikkatimi çeken en önemli noktalardan biri üslup...Jüri ile yarışmacılar arasında sert tartışmalar yaşanıyor hatta anladığım kadarıyla yarışmacılar arasında da tartışmalar var.Yarışmacılar arasındaki tartışmalar tatlı rekabetten kaynaklanmıyor , birbirlerine söylenmeyecek sözleri  söylemekte hiç de çekingen davranmıyorlar.Jüridekilerin yarışmacılara sarf ettiği sözlerde hayret verici ve üzücü....( Yaşanan tartışmalarda geçen sözleri buraya yazmak istemiyorum.)
Bir diğer konu ise kullanılan Türkçe  ve  konuşma tarzları ,Türkçeyi yayarak konuşmaları , ingilizce kelimeler kullanmaları ( Türkçe karşılığı olduğu halde). Robot gibi bir ses , yaygın bir konuşma ........Ne kadar rahatsız edici olduğunu bir düşünün.
Gelelim beni en çok rahatsız eden duruma (Tabi yukarıda söylediklerim de oldukça rahatsız etti.)
Tarz adı altında giyilen kıyafetler , yapılan makyajlar ve bunlar için harcanan paralar.
Kendi kendime düşünüyorum bu insanlar orada tarz adı altında sergiledikleri kıyafetleri dışarıda rahat bir şekilde giyebiliyorlar mı? (Bu arada kimsenin özgürlüğüne karşı değilim , giyiyorsa da tercihtir.Ama ben bu kadarını görmedim.) Tarz denilen şey sadece çıplaklıktan ve teşhircilikten ibaret midir?Güzellik sadece teşhircilikle mi mümkündür? (Bunu söylememin sebebi programda biraz daha sade giyinen bir kadının eteğinin uzun diye kesilmesi, beğenilmemesi) 
BİRDE BU TARZ PROGRAMLAR NEDEN SADECE KADINLARA ÖZGÜ YAPILIYOR , NEDEN SADECE KADINLAR TEŞHİR EDİLİYOR , NEDEN ARABA TANITIM HOSTESLERİ SADECE GÜZEL VE ALIMLI KADINLAR (BOL MAKYAJ , DİKKAT ÇEKİCİ KIYAFETLER),BU PROGRAMLAR NEDEN YAPILIYOR , YAPILMASINA BİR CEVABINIZ VARDIR MUHAKKAK , O ZAMAN NEDEN ERKEKLER İÇİN DE AYNI TARZDA PROGRAMLAR YAPILMIYOR? (Tabi ben bu tarz programların yapılmasına ve yayınlanmasına kesinlikle karşıyım.) Soruyorum bizim kültürümüze , gelenek göreneklerimize uygun mudur?
Bir filme öpüşme şeklinden dolayı ceza verilirken BU TARZ programlar neden yayından kaldırılmıyor?